ویدیو اسپم چیست ؟

یکی از موضوعات مرتبط با سرویس اشتراک ویدیو، بحث ویدیو اسپمینگ میباشد. شاید بپرسید اسپم ویدیو چیست؟
به طور کلی به هر نوع محتوایی که به صورت ناخواسته و بدون اراده ی کاربر به عنوان محتوای دیگر یا با هدف گمراه نمودن کاربر به وی نمایش داده میشود اسپم میگویند.

گوگل ویدیو اسپم را اینگونه تعریف میکند:
محتوایی که بیش از حد یا تکراری و بدون هدف بارگزاری میشود یا شامل یکی از موارد زیر است:

 • به کاربران وعده ی مشاهده ی چیزی را میدهد، اما در عوض آن‌ها را به سایت خود هدایت می‌کند.
 • ویدیوهایی که برای جذب بازدید کننده، یا کلیک استفاده میشوند و به کاربران وعده پرداخت میدهند.
 • کاربر را به سایتهایی میفرستند که بدافزار پخش میکنند، سعی در جمع آوری اطلاعات شخصی دارند یا سایتهای دیگری که به هر شکلی تاثیر منفی دارند.

اسپم، کلاهبرداری و انواع دیگر روشهای فریبنده که از امکانات سرویس اشتراک ویدیوی نمایش استفاده میکنند مجاز نیست.
در صورتی که چنین ویدیو هایی دیدید لطفا آنها را به ما گزارش دهید.

در ادامه به برخی دیگر از انواع محتوایی که نباید آپلود کنید اشاره میکنیم:

 • اطلاعات یا پوستر گمراه کننده: استفاده از عنوان، پوستر، توضیحات، دسته بندی و برچسب برای گمراه نمودن کاربر و جا زدن ویدیو به عنوان ویدیوی دیگر.
 • کلاهبرداری:  محتوایی که پیشنهاد دریافت پول نقد میدهند یا روشهای سریع پولدار شدن یا بازاریابی های هرمی غیر مجاز را تبلیغ میکنند.
 • هدفی غیر از خود ویدیو: محتوایی که هدف اصلی آنها چیزی غیر از نمایش محتوای ویدیو است. مانند ترغیب کاربر به رفتن به سایت دیگر یا ویدیوهایی که تنها با اهداف بازاریابی و سئو بارگزاری میشوند.
 • محتوای تکراری یا بدون هدف: برای مثال محتوایی که بدون اطلاعات مناسب بارگزاری میشود و در طول زمان بازدید کننده ای آنها را به خوبی پیدا نمیکند. یا بارگزاری محتوایی که معمولا توسط یک ناشر در پلتفورم های مختلف و معمولا جهت منافع ناشر، و نه بازدید کننده یا پلتفورم، بارگزاری شده است.
 • جلوگیری از رای دادن: محتوای با هدف گمراه کردن رای دهندگان در مورد زمان، مکان، یا ابزار یا صلاحیت برای رای دادن.
 • اسپم تشویقی: محتوایی که معیارهای تعامل مانند تعداد نمایش، لایکها، کامنت ها یا هر معیار دیگری در سرویس نمایش را به فروش می‌رساند این موضوع همچنین شامل مواردی که تنها هدف آنها افزایش مشترکین, نمایش و یا معیارهای دیگر است (مثلا اشتراک کن تا مشترک شوم و … )، میشود.
 • اسپم دیدگاه : دیدگاه یا کامنت هایی که هدف اصلی آنها جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران است، یا کاربران را با فریب به سایتهای دیگر هدایت میکنند یا هرکدام از موارد ذکر شده ی بالا را انجام میدهند.
 • دیدگاه های تکراری: ارسال تعداد زیادی کامنت مشابه یا بدون هدف یا تکراری .

این قوانین شامل ویدیوها، توضیحات ویدیو، کامنت ها، پخش های زنده و هر نوع محتوا و امکاناتی که نمایش ارائه میدهد میشود. توجه کنید که این لیست تنها نمونه ای از موارد غیر مجاز است و موارد گسترده تری وجود دارد که در این لیست به آن اشاره نشده است.

کپی تمام یا قسمتی از این مطلب تنها با ذکر نام و لینک وبسایت نمایش مجاز میباشد.

نظر بدهید:

Your email address will not be published.